topics

در این پروژه ۹ نقطه حادثه خیز در سطح جاده های استان خراسان جنوبی از طریق ارتباطات رادیویی بمنظور ارسال تصاویر جاده ها به اتاق مانیتورینگ در دفتر مرکزی این سازمان در شهر بیرجند طراحی و اجرا گردید.

 

 

به دلیل وسعت پروژه و کوهستانی بودن اکثر مناطق، امکان برقراری ارتباط بصورت مستقیم وجود نداشته و میبایست نقاط دیگری بمنظور کامل کردن ارتباطات در سطح استان پیش بینی میشد.

لذا پس از بررسی های لازم ۳ نقطه بر روی ۳ قله در استان که امکان سرویس دهی و رفت و آمد برروی آنها وجود داشت مشخص گردید. نقطه اول کوه باقران مشرف به شهر بیرجند به فاصله ۸ کیلومتری از سازمان، نقطه دوم کوه خونیک مشرف به شهر قاین و در ۸۵ کیلومتری کوه باقران، نقطه سوم کوه قلا مشرف به شهر سربیشه و در ۵۶ کیلومتری کوه باقران در این نقاط دکل های مهاری با توجه به ارتفاع مورد نیاز به ترتیب ۶۰ متر، ۲۷ متر و ۳۶ متر نصب و به ساختار ارت مناسب مجهز گردید.

 

 

در محل نصب دوربین ها هم، دکل های مونوپل با توجه به ارتفاع مورد نیاز و حداکثر به ارتفاع ۳۰ متر نصب و راه اندازی شد. در این پروژه طولانی ترین ارتباط فیمابین کوه قلا و نقطه ای به نام شوسف در نزدیکی شهر نهبندان در جنوب استان به فاصله ۸۶.۵ کیلومتر با پهنای باند ۱۰ مگابیت در ثانیه و با استفاده از تجهیزات EGS Harp-5828D راه اندازی گردید که در نوع خود در کشور کم نظیر میباشد. در این پروژه از مدل های دیگر به فراخور فاصله و پهنای باند مورد نیاز مانند EGS Harp-5826D, Harp-5824D, Harp-5820D استفاده شده است. پر ظرفیت ترین ارتباط این پروژه فیمابین کوه باقران و دفتر مرکزی و با استفاده از سری Harp-5828D با پهنای باند ۱۳۵ مگابیت در ثانیه ایجاد شده است.